ГоловнаДоставкаОплатаГарантіяСпівпрацяКонтактиСтаттіАкційні пропозиції!
Youtube СвармаксFacebook СвармаксInstagram Свармакс

Як вибрати плазморез?

14.07.2018

Як вибрати плазморез?Плазморез – це інструмент для розрізання металу, який не часто використовується в домашньому господарстві. У таких потребах він себе не виправдовує, користь буде лише під час інтенсивного будівництва. Що стосується виробничої, а також будівельної сфери, апарат плазмової різки – незамінний пристрій. Замість того щоб намагатися відрізати листовий метал ручної болгаркою, простіше взяти плазморез, тоді робота виявиться швидкою, якісною, а зріз буде ідеально рівним і красивим, без всяких задирок. Найбільш часто плазмова різка виручає в машинобудуванні, у випуску та ремонті металоконструкцій, техніки, при різанні труб, ще листового металу в різних сферах діяльності, навіть у рекламі. Новачок, що ніколи не стикався з даною технологією, може задаватися питанням – як підібрати плазморез Герой для конкретних потреб?

Не виключені випадки, коли людина наполягає, що болгаркою працювати однозначно зручніше, нею раціональніше виконувати легкі і складні роботи. Це особиста справа кожного індивідуума, але такі переваги абсолютно не можна порівняти з перевагами, що готова запропонувати плазмова різка. Плазморез може здивувати швидкістю різання, якщо метал близько 50-60 мм, продуктивність зростає в 10 разів, вигідніше в такому випадку тільки лазерна установка для різання. Обробити можна будь-який вид металу, ту ж сталь чи титан, ще мідь, чавун, алюміній, різні сплави, і так далі. Досить підібрати правильну силу струму. Заздалегідь деталь або заготовку готувати не варто немає потреби знімати іржу, бруд або фарбу, вони абсолютно не шкодять поточного процесу. Зріз виходить вищої якості, ідеально рівна, без окалини і зайвих деталей, майбутня додаткова обробка не знадобиться.

Місце зрізу загострюється виключно у вузькому діапазоні, адже тепло впливає мінімально, навіть якщо товщина металу дійсно маленька. У цьому плані все безпечно, так як немає взаємодії з балонним газом. Щоб плазморез Промінь Профі чудово функціонував, знадобиться тільки повітря. Можна робити навіть фігурні зрізи, обмежень по геометрії немає, плюс не йде забруднення навколишнього середовища, адже газ, знову-таки, не використовується. Серед мінусів варто виділити мінімально допустиму товщину металу. У просунутих моделях вона становить 80-100 мм, для порівняння – в кисневому різанні це 500 мм.

З якими заготовками Ви будете працювати?

Усереднені значення сили струму для різних металів представлені в таблиці:

Вид металуСила струму, необхідна для різання заготовки товщиною в 1 мм
Мідь, латунь, алюміній, мідні сплави6 А
Нержавіюча сталь, чорні метали4 А

Наприклад, Вам потрібно розрізати заготовку з чорної сталі завтовшки 10 мм, значить, треба помножити значення на 4 (А). Виходить, що сила струму плазмореза повинна бути 40 А. Якщо Ви будете працювати ще й з мідними сплавами, то прорахуйте параметр і для цього випадку: 10 (мм)*6 (А)= 60 (А). При виборі плазмореза потрібно брати максимальне значення, яке у Вас вийшло при підрахунку, а краще, з невеликим запасом. Так Ви зможете уникнути перевантаження апарату при роботі.

Важливо дотримуватися жорстких вимог до перпендикулярним розташуванням відносно заготовки. Граничне відхилення до 50 градусів, якщо його перевищити, то ширина різу виросте, з ним власне, збільшиться і знос витратних деталей. Не можна застосовувати відразу два різака, підключених до одного пристрою. Загалом, зрозуміло, що особливостей у плазмового різання багато, завдяки чому можна не тільки розділяти, але обробляти метал для фігурних огорож, дверей, огорож, тощо. Випускати цікаві деталі, систему вентиляції та опалення, демонтувати великі конструкції, і так далі.

Якщо хочете дізнатися більше про плазморез, слід врахувати, що плазма – звичайний повітря, яке нагрівається електричною дугою при високій температурі, притому він постійно знаходиться в іонізованому стані. Зовсім не секрет, що іонізовані частинки перестають виступати діелектриками, тому можуть проводити електричний струм, він розплавляє метал, а також видуває його прямо з зони зрізу. Плазмотрон зараховують до основних деталей агрегату, це плазмовий різак, що підключається до основі за рахунок пакету, у ньому знаходиться кабель і шланг, який подає потоки повітря. Плазмотрони бувають різноманітними, припустимо, прямого і непрямого дії. Якщо використовувати прямий плазмотрон, разрезаемая головка взаємодіє з електричним ланцюгом, простіше кажучи, розряд виникає між металом, а також електродом.

В принципі, така різновид деталей найбільш часто використовується в пристроях плазмового різання, вона потрібна для обробки металевих заготовок. Що стосується деталей з іншого матеріалу, тоді раціональніше застосовувати плазмотрон непрямого дії, дуга з'являється прямо в самому різаку. Сопло агрегату визначає його можливості, буває різного розміру. Від його діаметра залежить, скільки повітря пройде через пристрій, у зв'язку з цим коливається інтенсивність і швидкість роботи плазмотрона. Для плазмової різки найбільш часто використовуються мінімальні сопла до 3 мм, а також великі від 9 до 12 мм. Чим більше сопло по довжині, тим вище якість різу, але надмірна довжина здатна спровокувати швидкий знос, паралельно руйнуючи сопло і мінімізуючи надійність роботи. Найкраще зупинятися на довжині сопла в 1,5-1,8 рази більше діаметра. Електродом або катодом всередині плазмотрона можна вважати металевий стрижень, в основному, з гафнію.

Під час плазмової різки фахівець завжди використовує гази, наприклад, плазмообразующие або захисні. Значить, в апаратах з граничною силою струму до 200А, які розраховані на різання металу товщиною до 50 мм, використовується виключно повітря, він служить плазмоутворюючого, захисним газом. У такому разі зріз має задовільною якістю, хоча іноді складно уникнути окислення оброблюваного полотна. У складних промислових системах застосовуються інші гази, той же водень, кисень, гелій, аргон, а також їх суміші.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар