Каталог товарів
Фото Що таке зварювальні апарати

Що таке зварювальні апарати

Категорії

Замислившись про придбання апарату для зварювання, багато хто навіть не уявляють, скільки варіантів техніки для обробки металу сьогодні представлено на ринку. Можливості обладнання для зварювання металів і їх сплавів залежать саме від того, які функції закладені в ньому, його потужності і численних технічних характеристик. Сучасні моделі цієї техніки мають гарну потужністю і функціональністю, при невеликому розмірі і вазі, прості в експлуатації і обслуговуванні і роботу з ними сьогодні зможе освоїти будь-який початківець майстер, а не тільки кваліфікований зварювальник.

Де можуть знадобитися зварювальні апарати? У приватному секторі, в будинку, гаражі і на будівельному майданчику, в автомайстерні і на виробництві. З ними можна проводити прості роботи зі створення і ремонту огорож і хвірток, декоративних конструкцій, альтанок і каркасів теплиці, створювати більш складні конструкції - прокладати трубопроводи, багатоповерхові будівлі і мости, ремонтувати автомобілів та іншої техніки.

Як вибрати зварювальний апарат: види пристроїв за типом джерела і режимам зварювання

Технічні характеристики і вид техніки визначають і її можливості: вид робіт, для яких вона призначена, з якими металами може працювати (кольоровими, чорними, сталлю), яку товщину вироби здатна проварити. Знаючи всі ці параметри, включаючи режими зварювання і тип джерела струму, вибір агрегату зробити правильним буде набагато простіше, а якість зварювання з ним буде завжди високим. Що виходить з мережі напруга на 220В або 6-32А, не придатне для проведення процесу зварювання і потребує перетворення. Для цього і були створені агрегати, з різними типами джерел струму:

  • Електрозварювальні апарати. У ці моделі агрегатів з мережі надходить змінний струм з частотою - 50Гц і перетворюється в частоту 100 кГц. Напруга струму в них також випрямляється два рази і роботи ведуться на постійному струмі зварювання від 30 до 300А і показником напруги - від 50 до 80В. Це дозволяє створювати якісні шви з меншим розбризкуванням металу при глибокому проварити. Для змін в параметрах струму з мережі використовуються: трансформатор (знижуючий), плата з ключами, діодні мости або блок для випрямлення, транзистори і 2-ий трансформатор. На лицьовій панелі у них є два роз'єми для кабелів (маси і з власником для електрода). За типом транзисторів вони діляться на моделі Mosfet - більш недорогі, громіздкі і важкі по вазі і сучасні інвертори IGBT, компактні і невеликі, більш зручні в роботі.
  • Випрямлячі. Апарати для ручного зварювання. Недорогі, зручні. Шви зварювання з ними виходять якісними. Працюють вони від однофазних і трьохфазову мережі. Сварка проводиться на постійному струмі. Діляться на побутові моделі і промислові. З ними варять кольорові і чорні метали, чавун. Розмір у них великий, як і вага. Є системи захисту.
  • Трансформатори. Найдорожчі агрегати для зварювання, з простою конструкцією (дві обмотки - первинна і вторинна). Функціонують вони за типом магнітної індукції. Зварювання виробляється на змінній напрузі. Найчастіше використовуються для варіння чорного металу. Вага та розмір у них великий. Вони громіздкі і гучні в роботі.

Залежно від режимів зварювання ці пристрої можна поділити на апарати:

  • для виконання електродугової ручного зварювання (ММА) - при якій в якості присадки використовуються штучні електроди з різним покриттям. Їх обмазка плавиться, а хмару з газу захищає розплавлений метал від шкідливого впливу агресивного зовнішнього середовища. З ним варять чорні метали, а при підключенні вентильной пальника і леговану сталь. Отримані шви необхідно очищати від окалин і шлаку;
  • для напівавтоматичного зварювання в режимі MIG / MAG - з плавиться дротом в якості присадки. Подається вона з котушки. Зварювання проводиться в середовищі захисного газу. Отримувані сполучні шви - акуратні і міцні, довгі, не вимагають зачистки. Сама робота з агрегатом - швидка і безпечна. Проводяться такі роботи в приміщенні, так як на вулиці при вітряну погоду газ може розвіюватися. При цьому режимі зварюються - алюміній, чорний метал, нержавіюча сталь;
  • для аргонно-дугового зварювання в режимі ТІГ - проводиться також инверторами за допомогою неплавких вольфрамових електродів, в середовищі газу для захисту - аргону. Діаметр у них може бути від 1,6 до 3,2 мм і наконечник у них гострий. Це дозволяє виконувати з ними якісні, акуратні і вузькі шви. З ними варять нержавійку, чорний метал, алюміній;
  • для зварювання в декількох режимах (універсальні моделі) - з якими проводять зварювання в декількох режимах - ММА + МИГ, МИГ + ТИГ, ММА + ТИГ, 3 в одному, 4 або навіть 5 в одному.

Використовуються для обробки металу і апарати для точкового (односторонньої і двосторонньої) зварювання, з якими можна проводити збірку ящиків, дверей, хвірток і воріт, тонколистового металу, для плазмового зварювання і апарати для газового зварювання (плазмові та газові різаки).

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
ФІО*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Швидка доставка по Україні
Оплата при отриманні