ГоловнаДоставкаОплатаГарантіяСпівпрацяКонтактиСтаттіАкційні пропозиції!
Youtube СвармаксFacebook СвармаксInstagram Свармакс

Класифікація зварювання металів

13.07.2018

Технологічний процес, при якому отримують міцні з'єднання металевих кромок виробів і конструкцій, шляхом встановлення міжатомних зв'язків, при нагріванні, з допомогою зварювального обладнання, або його пластичної деформації називають зварюванням.

Класифікують зварювання металів за трьома фізичними ознаками - форми енергії, яка вводиться, величини тиску та типу інструменту, використовуваного для зварювання, як носія енергії.

Класифікація зварювання металу по введеної енергії (зварювання, пайки і різання.

По введеної енергії зварювання поділяють на три класи:

  • перший клас - термічний, і в нього входять зварювальні роботи в яких застосовують теплової вид енергії, наприклад - дугове зварювання, газова, термитная, плазмове зварювання, електронно-променева, і електрошлакове зварювання, за допомогою лазера;
  • другий клас - термомеханічний, і в нього відносять зварювання з застосуванням тиску і теплової енергії - дифузійне зварювання, газопрессовая зварювання і контактна;
  • третій клас - механічний, і в ньому застосовують тиск і механічну енергію. Використовується він у ультразвукового зварювання, тертям і холодною.

Розподіляють зварювання металів і за технічними ознаками способам захисту зони зварювання, ступенем її механізації та безперервності процесу.

По способам захисту зварювання може проводиться у вакуумі, в повітрі, в захисному газовому середовищі, по флюсу і під ним, в комбінованого захисту і в піні. Застосовують при цьому активні гази - вуглекислий, азот, водяна пара, водень, і їх суміші, і інертні гази - гелій, аргоновий газ, і їх суміші.

Зварювання може бути з перервами і безперервною. А за своєю механізації, виконуватися вручну чи механізовано, а також бути повністю автоматизованою. Струм в ній може бути постійним, пульсуючим або змінним. Дуга - стислій або вільною, і за своїм числа - від однієї до двох і декількох дуг. Зварювальний струм за свій полярності може бути прямим або зворотним. Покриття електрода - стрічковим, покритим дротом або неплавким.

В залежності від способу зварювання деталей різних металів, зварювання металів також поділяють на: газову зварку, термитную зварювання, електрошлакове, плазмове зварювання, електронно-променеве зварювання, лазерну зварювання, контактний вид зварювання, який в свою чергу поділяється на точкове зварювання, шовную, стыковую, рельєфну, шовно-штикову, дифузійну зварювання, газопрессовую зварювання, ультразвукове зварювання, зварювання тертям і холодну зварку.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар