Каталог товарів
Фото Класифікація зварювання металів

Класифікація зварювання металів

Категорії

Технологічний процес, при якому отримують міцні з'єднання металевих кромок виробів і конструкцій, шляхом установки міжатомних зв'язків, при нагріванні, за допомогою зварювального обладнання, або його пластичної деформації називають зварюванням.

Класифікують зварювання металів за трьома фізичними ознаками - форми енергії, яка вводиться, величини тиску і типу інструменту, що використовується для зварювання, як носія енергії.

Класифікація зварювання металу по введеної енергії (зварювання, пайки і різання.

За вводиться енергії зварювання підрозділяють на три класи:

  • перший клас - термічний, і в нього входять зварювальні роботи в яких застосовують теплової вид енергії, наприклад - дугове зварювання, газова, термітна, плазмова зварювання, електронно-променева, електрошлакове та зварювання, за допомогою лазера;
  • другий клас - термомеханічний, і в нього відносять зварювання із застосуванням тиску і теплової енергії - дифузійна зварювання, газопрессовая зварювання і контактна;
  • третій клас - механічний, і в ньому застосовують тиск і механічну енергію. Використовується в он в ультразвукової зварюванні, тертям і холодної.

Розподіляють зварювання металів і з технічних ознаками або способам захисту зони зварювання, ступеня її механізації і безперервності процесу.

За способами захисту зварювання може проводиться у вакуумі, в повітрі, в захисній газовому середовищі, по флюсу і під ним, в комбінованого захисту і в піні. Застосовують при цьому активні гази - вуглекислий, азот, водяна пара, водень, і їх суміші, і інертні гази - гелій, аргоновий газ, і їх суміші.

Сварка може бути з перервами і безперервною. А по своїй механізації, виконаються: вручну або механізовано, а також бути повністю автоматизованої. Струм в ній може бути постійним, пульсуючим або змінним. Дуга - стислій або вільної, і зі свого числу - від однієї, до двох і декількох дуг. Зварювальний струм по свій полярності може бути прямим або зворотним. За покриттю електрода - стрічковим, покритим дротом або не плавиться.

Залежно від способу зварювання деталей різних металів, зварювання металів також поділяють на: газове зварювання, термітну зварювання, електрошлакового, плазмову зварку, електронно-променеву зварювання, лазерну зварювання, контактний вид зварювання, який в свою чергу поділяється на точкове зварювання, шовний, стикового , рельєфну, шовний-штикову, дифузійну зварювання, газопрессовая зварювання, ультразвукову зварку, зварювання тертям і холодне зварювання.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
ФІО*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Швидка доставка по Україні
Оплата при отриманні