ГоловнаДоставкаОплатаГарантіяСпівпрацяКонтактиСтаттіАкційні пропозиції!
Youtube СвармаксFacebook СвармаксInstagram Свармакс

Індивідуальні засоби захисту зварника

13.07.2018

Умови зварювання і робочого місця, а також наявність шкідливих або небезпечних факторів визначає і індивідуальні засоби захисту зварника. У ці засоби входять робочий спецодяг, спеціальне взуття, захист органів дихання, а також для голови і очей. Для того, щоб вибір був швидким і правильним, ці набори коштів завжди забезпечені спеціальними знаками або емблемами які позначають і захист від відкритого вогню, від бризок окалин розплавлених металів, від теплових випромінювань, від контакту з розжареною поверхнею. Є також і захисні засоби, які використовують і при зниженій температурі повітря.

Які індивідуальні засоби захисту зварника використовуються сьогодні?

У залежності від кліматичної зони і роботи на вулиці або в приміщенні, розроблені і засоби захисту для зварника. Погода може теплою або холодною і для робіт видається одяг або більш легка або з утепленням і спеціальними наколінниками з щільною прошарком і теплі чоботи з брезентовими рукавицями. При зварюванні лежачи, в небезпечних зонах, з високою електропровідністю, зварнику видається спеціальний діелектричний килимок і рукавички.

Індивідуальні засоби захисту зварювальника, також включають в себе і протигази, які використовуються в місцях з поганою вентиляцією і чистотою повітря, для захисту дихальної системи. Вони можуть бути ізолюючі (протигази) або фільтруючі (маски, респіратори).

За діючим Дст 12.4.011-89 індивідуальні засоби захисту поділяють на:

  • клас спецодягу, в який входить - комбінезон, напівкомбінезон, штани і куртка, костюм кожух, кожух, фартух, жилет, нарукавники;
  • спецвзуття - чоботи, черевики, калоші та боти;
  • захисні засоби для голови - каски з подшлемниками і без шапки;
  • захисні засоби для органів дихання - протигази, маски і респіратор;
  • захист для особи - зварювальні маски та щитки різної конфігурації;
  • захист для очей - спеціальні захисні окуляри;
  • захист для слуху - шумозахист - навушники, вкладиші і протишумові шоломи;
  • для робіт у зонах підвищеної електропровідності - ручні прихвати і діелектричні килимки; наколінники, налокітники і запобіжні пояси;
  • захист для рук - рукавички і рукавиці;
  • захисні засоби для шкіри - креми, мазі і пасти, миючі засоби.

Всі ці кошти зобов'язані видаватися професійного зварнику за місцем роботи, в залежності від її умов (на вулиці або в приміщенні) і часу року, у повному обсязі.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар