ГоловнаДоставкаОплатаГарантіяСпівпрацяКонтактиСтаттіАкційні пропозиції!
Youtube СвармаксFacebook СвармаксInstagram Свармакс

Характеристика і види контактного зварювання".

13.07.2018

Сучасна електрична контактна зварювання - це робота з металами і конструкціями, і проводиться вона для отримання нероз'ємного з'єднання металевих деталей, шляхом додатка і комбінування тиску і тепла. Через кромки металу, який зварюється, пропускається електричний струм високої потужності, і це сприяє виділенню великої кількості тепла в місці безпосереднього контакту, і по всьому об'єму, що прилягає до краю, металу.

Метал крайок, що зварюються, при контактній зварці нагрівається до м'якого пластичного стану або розплавляється. Цей спосіб зварювання іноді носить назву - зварювання опору, так як для процесу тепловиділення головну роль грає електричне опору в області контакту - металу.

Є кілька видів контактного зварювання та її різновидів:

  • стикова зварювання з оплавленням і опором;
  • точкове зварювання;
  • зварювання роликовий або шовна.

При першому виді зварювання (стиковий) всі зварювані конструкції і деталі поміщають і щільно закріплюють в затискачах машини, а через гнучкі шини надходить струм від вторинної обмотки спеціального трансформатора. Через замкнуту ланцюг зведених впритул торців деталей, які щільно стискають, пропускають електричний струм. Місця з'єднання нагріваються до пластичного стану металу і місця стику здавлюються при додатку зусилля. Таким чином виходить нероз'ємне з'єднання або зварний шов, методом стикового зварювання опору.

При точкової зварюванні обидві частини деталі затискаються між електродами точкової машини. А електроди в електродних власників закріплюються в нижньому і верхньому плечі машини. При використанні гнучких шин, ці плечі з'єднують з вторинною обмоткою спеціального трансформатора. Цей спосіб зварювання застосовують для зварювання тонколистового заліза внахлест і при роботі з арматурними каркасами. Різновидом такої зварювання є точкова рельєфна зварювання.

Шовна або роликовий зварювання проводиться для зварювання двох деталей внакрой і затискають їх між мідних електродів, які виконані у вигляді роликів, встановлених на плечах машини, і до них через гнучкі шини проводять струм, від вторинної обмотки - спеціального трансформатора. Застосовується ця зварювання для міцного і надійного з'єднання, з високою непроникністю листів заліза, внакрой. Проводиться контактна зварювання за допомогою нових інверторних агрегатів, створених для робіт з металами та металевими конструкціями.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар