Каталог товарів
Фото Вибір зварювального обладнання

Вибір зварювального обладнання

Категорії
Зміст
  1. Основні види зварювального устаткування і технічні характеристики техніки
  2. зварювальний трансформатор
  3. зварювальні інвертори
  4. зварювальні напівавтомати
  5. аргонова зварювання
  6. Як зробити правильний вибір зварювального обладнання?

Кожна людина хоче поліпшити свій побут і зробити свій будинок або територію навколо нього більш красивою і комфортною, а власник автомобіля - зробити лагодження або обслуговування автомобіля, або сільгосптехніки - самостійно. Виготовити нові ковані ворота, хвіртку, альтанку або зварити зламану деталь техніки або водопровідну трубу просто неможливо без сучасної і високоточної техніки для зварювання. Необхідна вона і на будівельному майданчику, і на виробництві. Виконуються такі роботи за допомогою зварювальних трансформаторів, плазмореза, інверторів, напівавтоматів, аргоновой зварювання.

Звичайно, можна замовити виконання таких робіт з благоустрою будинку і ділянки у будівельних компаній. Але у скільки вони обійдуться? І скільки часу знадобитися, щоб на ділянку привезли всі матеріали, склали кошторис і виконали роботи? Набагато простіше тримати під рукою свій власний зварювальний апарат та виконувати з ним всі поставлені завдання, освоївши його зовсім не складну експлуатацію і обслуговування.

Основні види зварювального устаткування і технічні характеристики техніки

Що являє собою процес електрозварювання сьогодні знає навіть школяр. Але тонкощі цього процесу і його різні варіанти робіт відомі не всім, а тільки кваліфікованим сварщикам. Головною відмінністю того чи іншого агрегату для зварювання, різання та наплавлення металу буде спосіб перетворення в ньому електричної енергії. Розглянемо особливості кожного виду зварювального апарату.

зварювальний трансформатор

Простий за своєю конструкцією та в управлінні, трансформатор - силовий агрегат, який знижує показник напруги в мережі (однофазовий на 220В і трифазний - на 380) до необхідних значень - в 50 або 90В. Коштують вони не дорого, відрізняються невибагливістю і довговічністю, але не розраховані для високих робочих навантажень. Ремонтопридатність у них хороша. Шви зварювання з ним виходять міцні, але не дуже акуратні і вони вимагають зачистки. Такі моделі дають високе навантаження на мережу.

зварювальні інвертори

Перетворення струму в них частотне. Підвищуючись до 10кГц, частота вхідної напруги за допомогою невеликого трансформатора з високою частотою знижується до необхідних для роботи - 50-90В. Після чого стабілізовану напругу випрямляється. Стабілізовані струм надходить на електрод, сила і напруга якого визначається параметрами вхідного напруги. ККД цих агрегатів високий. І з ними можна використовувати електроди, з діаметром 5-6 мм. Агрегати невеликі за вагою, компактні і не просаджують робочу мережу.

зварювальні напівавтомати

З ними можна варити метал як електродів, так і зварювальним дротом, в середовищі захисного газу і без нього (використовуючи флюс). Якість зварювання з ними дуже висока. Сполучні шви міцні і акуратні. Ціни на ці агрегати вище ніж у попередніх моделей. Підійдуть вони саме для професійного зварювання, де потрібна висока якість швів. Наприклад, при зварюванні тонколистового металу.

аргонова зварювання

Застосовується при зварюванні масивних конструкцій і виробів з кольорових металів. З ним варять алюміній, сталь, в режимі ТІГ та ММА. Ціна на агрегати висока, але вони швидко окупають себе. Працюю вони з тугоплавкими вольфрамовими електродами.

Як зробити правильний вибір зварювального обладнання?

В першу чергу перед тим, як зробити вибір зварювального обладнання, потрібно запитати себе: для яких робіт потрібен апарат? Це можуть бути як невеликі роботи по господарству, так і постійна сварка з високими навантаженнями на будівництві або в автомайстерні. На ринку будівельно-ремонтної техніки вибір сварочніка дуже великий і на перший погляд вони здаються однаковими і відрізняються тільки за вартістю. Людині, яка не має досвіду таких робіт визначитися з вибором техніки буває досить складно. Тому ми пропонуємо розглянути основні види обладнання з урахуванням його характеристик, потужності і функціональності, щоб покупка була вдалою, а сама техніки прослужила довго, виконуючи поставлені перед нею завдання якісно і створюючи міцні і акуратні сполучні шви.

Купуючи сварочник для використання в будинку або гаражі, потрібно звертати увагу на те, від якої мережі він працює. Підключається до однофазовий мережі - на 220В побутової або професійний агрегат стане при цьому кращим вибором, ніж потужна промислова модель, підключається до трьохфазову мережі на 380В. Потужність техніки залежить від сили струму, що вимірюється в амперах. І чим вище це значення, тим більше діаметр прутка можна буде використовувати при роботі і вище буде продуктивність техніки. Вибирати параметри техніки «впритул» не варто, краще, щоб вони були «з запасом». Тоді апарат не буде працювати на знос і прослужить значно довше. За своєю потужністю і значенням сили струму, агрегати для зварювання ділять на три класи і можуть бути:

  • бюджетного побутового класу - з силою струму не менше 200А. Максимальні параметри сили струму вироби - не менше 160А. З ним можна варити робили з товщиною від 4 до 6 мм. Підійдуть такі моделі для робіт в будинку, гаражі, невеликої майстерні;
  • напівпрофесійного класу - з силою струму (по максимуму) - від 200 до 300А. Підійдуть вони для роботи з ними в автомайстерні, на підприємстві і будівельному майданчику;
  • професійного класу - з силою струму (по максимуму) - від 300 до 500А. З ними можна варити вироби зі сталі з низьким вмістом вуглецю і невеликими домішками, товщиною до 15 мм. Підійдуть вони для професійного зварювання.

Не менш важлива і тривалість роботи апарату для зварювання або ПВ. Вимірюють її в процентах. Вона вказує на час, який агрегат може працювати одноразово, без перерви.

( 1 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
ФІО*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Швидка доставка по Україні
Оплата при отриманні