ГоловнаДоставкаОплатаГарантіяСпівпрацяКонтактиСтаттіАкційні пропозиції!
Youtube СвармаксFacebook СвармаксInstagram Свармакс

Види дефектів зварних швів і методи їх усунення

13.07.2018

У будь-якій роботі бувають свої похибки, і під час зварювання можуть бути допущені різні дефекти зварних швів. Тому необхідно бути уважним, і виправляти їх вчасно. Деякі з них не зашкодять зробленої роботи, а інші можуть зробити конструкцію або виріб з металу та його сполуки - неміцними, і привести до поломок чи аварій.

Які дефекти зварних швів бувають і як їх усувати?

Розподіляють дефекти швів на внутрішні і зовнішні. При огляді зварювального шва можна побачити тільки зовнішні дефекти, а визначити, чи є внутрішні дефекти можна тільки після проведення дефектоскопії, механічної обробки і рентгена.

Залежно від вимог, які пред'являються до зварювальних швах, і фортеці конструкції, дефекти бувають допустимими і неприпустимими, але і в першому і в другому випадку вони є шлюбом, і вимагають усунення або зведення їх кількості і розмірів до мінімуму.

Будь-який різновид дефектів зварних швів являє собою загрозу цілісності і стабільності з'єднань і збільшує ризик можливої поломки, і є кілька методів їх усунення.

На кількість дефектів впливають такі фактори:

  • кваліфікація зварника і рівень складності і технології зварювання;
  • зварюваний метал і матеріал для присадки;
  • підготовка поверхні зварюваних частин і якість захисного газу;
  • обладнання для зварювання та режими зварювання.

До зовнішніх дефектів відносяться: підрізи і напливи геометричної форми, пропалення і непровари, а також кратери, які не були заварені.

Непровари усувають з допомогою підвищення потужності дуги зварювання, збільшенням динаміки дуги, і зменшенням її довжини. Щоб таких дефектів не було багато, треба стежити за швидкістю зварювання і добре готувати сполучні кромки для зварювання.

Підрізи або дефекти у вигляді канавки усуваються за допомогою зменшення швидкості зварювання і довгі дуги.

Напливи утворюються при неправильно вибраному режимі для зварювання, а значить правильно вибраний режим не дасть утворитися цим дефектам.

Пропалення являють собою отвори, які утворюються в зварювальних швах. Усувають їх шляхом підготовки кромок, збільшення швидкості зварювання і зниження показників зварювального струму.

Кратери можуть проявиться при різкому обриві дуги. Заварюється кратер за допомогою спеціальних програм, які є в новому зварювальному обладнанні.

До внутрішніх дефектів зварних швів відносять - гарячі і холодні тріщини і пори.

Гарячі тріщини з'являються при застосуванні невідповідного матеріалу для присадки, або неправильного заварювання кратера.

Холодні тріщини виникають, якщо зварювальні шви не створені для тих навантажень, які на них впливають і тому руйнуються.

Пори відносяться до самого поширеного дефекту зварювальних швів і вони можуть утворюватися з-за бруду, поганий захисної ванни, масла, фарби або навіть іржі. Усунувши ці причини, кількість цих дефектів буде зменшено в кілька разів.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар