Каталог товарів
Фото Види дефектів зварних швів і методи їх усунення

Види дефектів зварних швів і методи їх усунення

Категорії

В будь-якій роботі бувають свої похибки, і під час зварювання можуть бути допущені різні дефекти зварювальних швів. Тому необхідно бути уважним, і виправляти їх вчасно. Деякі з них не зашкодять зроблену роботу, а решта можуть зробити конструкцію або виріб з металу та його сполуки - неміцними, і привести до поломок або аварій.

Які дефекти зварювальних швів бувають і як їх усувати?

Розподіляють дефекти швів на внутрішні і зовнішні. При огляді зварювального шва можна побачити тільки зовнішні дефекти, а визначити, чи є внутрішні дефекти можна тільки після проведення дефектоскопії, механічної обробки і рентгена.

Залежно від вимог, які пред'являються до зварювальних швах, і фортеці конструкції, дефекти бувають допустимими і неприпустимими, але й в першому і в другому випадку вони є шлюбом, і вимагають усунення або зведення їх кількості та розмірів до мінімуму.

Будь-який різновид дефектів зварювальних швів являє собою загрозу цілісності і стабільності з'єднань і збільшує ризик можливої ​​поломки, і є кілька методів їх усунення.

На кількість дефектів впливають такі чинники:

  • кваліфікація зварника і рівень складності і технології зварювання;
  • зварюваний метал і матеріал для присадки;
  • підготовка поверхні зварювальних частин і якість захисного газу;
  • обладнання для зварювання та режими зварювання.

До зовнішніх дефектів відносяться: підрізи і напливи геометричної форми, пропали і непровари, а також кратери, що не були заварені.

Непровари усувають за допомогою підвищення потужності дуги зварювання, збільшенням динаміки дуги, і зменшенням її довжини. Щоб таких дефектів не було багато, потрібно стежити за швидкістю зварювання і добре готувати сполучні кромки для зварювання.

Підрізи або дефекти у вигляді канавки усуваються за допомогою зменшення швидкості зварювання і довгі дуги.

Напливи утворюються при неправильно вибраному режимі для зварювання, а значить правильно обраний режим не дасть утворитися цих дефектів.

Пропали є отвори, які утворюються в зварювальних швах. Усувають їх шляхом підготовки крайок, збільшення швидкості зварювання і зниження показників зварювального струму.

Кратери можуть проявиться при різкому обриві дуги. Заварюється кратер за допомогою спеціальних програм, які є в новому зварювальному обладнанні.

До внутрішніх дефектів зварювальних швів відносять - гарячі і холодні тріщини і пори.

Гарячі тріщини з'являються при застосуванні невідповідного матеріалу для присадки, або неправильного заварювання кратера.

Холодні тріщини виникають, якщо зварювальні шви не створені для тих навантажень, які на них чинять і тому руйнуються.

Пори відносяться до найпоширенішого дефекту зварювальних швів і вони можуть утворюватися через бруд, поганий захисної ванни, масла, фарби або навіть іржі. Усунувши ці причини, кількість цих дефектів буде зменшено в кілька разів.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
ФІО*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Швидка доставка по Україні
Оплата при отриманні