ГоловнаДоставкаОплатаГарантіяСпівпрацяКонтактиСтаттіАкційні пропозиції!
Youtube СвармаксFacebook СвармаксInstagram Свармакс

У чому складність зварювання міді?

13.07.2018

Розплавлення міді відбувається при діапазоні температур - 1080-1830 градуси Цельсія. При інтервалі температур від 300 до 500 градусів Цельсія мідь ставати горячеломкой. При рідкому стані мідь може розчиняти кисень і водень і це робить зварювання міді більш важкою. Зварювання міді вважається складною через її високу теплопровідність, яка в шість-сім разів перевищує теплову провідність сталі та її сплавів. У розплавленому стані мідь дуже рідких.

Якщо зварювання міді проводиться дуговим зварюванням, то величина струму повинна бути дуже високою. З-за високої жидкотекучести, яка є у міді, кромки цього металу і його сплавів необхідно з'єднувати дуже щільно, без зазорів. При розкриття кромок їх кут повинен бути 90 градусів. Якщо мідь має товщину більше шести міліметрів, то її зварку проводять після попереднього підігріву. Мідні листи від одного до трьох міліметрів зварюють з відбортовкою крайок, без застосування присадочного металу.

Тонкі листи, які менше шести міліметрів, після сполучної зварювання необхідно проковать в холодному стані, а більш товсті - при температурі, не нижче 200-300 градусів Цельсія. Проковують металеві шви і перехідна зона. Після проковки, щоб шви на метали були пластичними і в'язкими, метал обпалюють до температури від 550 до 660 градусів, і швидко охолоджують у воді, для додання зоні біля швів дрібнозернистого будови. Якщо проводити проковку металу при температурі вище 300 градусів Цельсія, то можуть виникнути тріщини, так як мідь стає дуже крихкою.

Проводять таку зварювання дугою довжиною до 10-15 мм, на постійних показниках струму прямої полярності і напрузі 40-55В, металевим або вугільним електродом, із застосуванням порошкових (флюсових) покриттів. Щоб не сталося окислення міді, зварювання проводиться швидко, без перерви і зупинок, зі швидкістю, не менше ніж 0,25 м/хв. Присадочний пруток повинен бути поміщений між кінцями електродів і розплавленої ванни основного металу, не зануреної у ванну. Електрод розташовують під кутом 70-80 градусів, а присадний прут - 39 градусів по відношенню до листів, які зварюють. Дріт, що плавиться, у вигляді крапель надходить в зварювальну ванну. Також мідь зварюють і за допомогою вольфрамового електрода в захисному середовищі азоту. При газовій зварці міді, завтовшки до 10 мм, її зварюють полум'ям, потужність якого становить 150 дм3/год ацетилену на один міліметр товщини полум'я.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар