Каталог товарів
Фото Сварка аргоном і обладнання для неї, TIG (короткий введення)

Сварка аргоном і обладнання для неї, TIG (короткий введення)

Категорії

Аргонновая сварка

Переваг у TIG зварювання або аргонно-дугового зварювання дуже багато. Абревіатура цього режиму зварювальної роботи Tungsten Insert Gas (TIG), розшифровується як метод ручного дугового зварювання, що проводиться в захисному середовищі інертного аргонового газу. Як витратних матеріалів, з нею застосовують вольфрамові плавляться електроди. Для проведення такої зварювання можна застосовувати як аргонно-дугові зварювальні автомати, так і інвертори, напівавтомати, за умови, що до них можна приєднувати вентильну пальник з контактним підпал дуги.

Даний вид зварювання найчастіше використовується в професійній сфері, будівництві та на виробництві і всюди, де потрібна висока якість зварювальних швів. Побутові і професійні агрегати для цього виду зварювання представлені в інтернет-магазині «СварМакс» в широкому асортименті і купити їх можна недорого і з високою гарантією якості.

Технологічні особливості і гідності аргонно-дугового зварювання

Без цього виду зварювання не обійтися в тому випадку, якщо зварювати необхідно конструкції або деталі з алюмінію і його сплавів, сталі, титану, міді та інших кольорових металів. Весь процес робіт специфічний, складний і вимагає певних навичок. Цей режим обробки металу поєднує в собі технології газової та ручної зварки. З газової її пов'язує використання захисного аргонового газу, процес створення зварювального з'єднання, а з ручного дугового - застосування зварювальної електричної дуги.

Висока температура, яка виникає при загорянні електричної дуги, плавить кромки деталей і витратного (присадочного) матеріалу і таким чином формується шов зварювання. Газ при цьому режимі зварюванні застосовується для захисту шва від окислення і не дає утворитися в ньому порам, які можуть виникнути при зварюванні кольорового металу і легованої сталі. У розплавленому вигляді ці метали активно окислюються, взаємодіючи з киснем. При варінні алюмінію, без захисного газу, він може спалахнути.

Основні методи проведення зварювання ТІГ

Залежно від застосовуваної технології роботи, варіння в захисній аргоновой середовищі може бути:

  • ручного типу, з абревіатурою РАД і застосуванням неплавких вольфрамових електродів;
  • автоматичного типу і абревіатурою - ААД. Проводиться вона в захисному середовищі газу - аргону, з тугоплавкими вольфрамовими електродами;
  • автоматичного типу, з маркуванням - ААДП. Сварка ведеться в захисній газовому середовищі інертного газу аргону, із застосуванням плавких електродів.

Апарат, з яким проводять зварювання в захисній газовому середовищі (з будь-яким інертним захисним газом) і застосуванням вольфрамових електродів або апарат аргонно-дугового зварювання, за міжнародною класифікацією завжди включає в своє маркування абревіатуру - TIG.

Етапи виконання робіт при проведенні зварювання в режимі TIG

При проведенні робіт в цьому режимі, щоб її результат був хорошим, а з'єднання якісними і міцними, необхідно виконувати наступні етапи робіт:

  • Очистити поверхню металу від жирів, масел, інших забруднень.
  • Приєднати до зварюваного металу кабелю маси.
  • Виставити необхідні дані сили струму зварювання на робочому зварювальному обладнанні.
  • Пальник з вольфрамовим прутком (після включення струму) тримається біля конструкції, але не торкатися до металу. Відстань між нею і деталлю має бути близько двох міліметрів. При постійному утриманні прутка на такій відстані виходить акуратно проплавлять метал і створювати міцні, красиві шви.
  • Газ для захисту подати в зону зварювання за десять-п'ятнадцять секунд до її початку і вимкнути його надходження вже після проведення роботи через п'ять-десять секунд.

Як і присадні дріт, пальник потрібно вести вздовж створюваного шва плавно, без ривків. Інакше розплавляється метал може розбризкується, а шви можуть стати нерівними. Електродом до металу не стосуються, щоб поверхня з'єднуються виробiв не загрязнялась, що також може знизити якість роботи.

До переваг цього виду зварювання можна віднести: якість і міцність зварювальних швів, невеликий нагрів металу, що зварюється, що виключає його деформацію, можливість зварювати практично всі види металів, швидкість варіння. До недоліків відносять: складність використовуваного обладнання і складність самих робіт, які вимагають певних знань і практичного досвіду зварювання.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
ФІО*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Швидка доставка по Україні
Оплата при отриманні