ГоловнаДоставкаОплатаГарантіяСпівпрацяКонтактиСтаттіАкційні пропозиції!
Youtube СвармаксFacebook СвармаксInstagram Свармакс

Основні характеристики "електродугового" зварювання.

13.07.2018

Основні характеристики .електродуговогоЗварювання електричною дугою, або електродугове зварювання, являє собою один із способів роботи з металами, і в неї входять нагрівання і розплавлення металевих деталей і конструкцій за допомогою електричної дуги. Температура електродуги при цьому дуже висока, до 5000 градусів Цельсія і вона перевищує всі існуючі на сьогоднішній день температури плавлення металів, і дана зварювання вважається однією з найбільш затребуваних в будівництві і монтажі, ремонті.

При цьому виді зварювання для освіти і підтримки електродуги від зварювального трансформатора до електроду і зварюваного виробу проводиться електроенергія. Кромки зварюваних металевих конструкцій і деталей і електродний метал, під впливом теплоти електричної дуги, температура якої може бути до 7000 градусів Цельсія, розплавляються і утворюють зварювальну ванну, яка деякий час знаходиться в розплавленому стані.

У утворилася зварювальною ванною розплавлений метал електрода змішується з металом зварюваного виробу, а розплавлені шлаки спливають на поверхню ванни і утворюють захисну плівку. Коли метал охолоджується і твердне, на місці зварювання утворюється зварне з'єднання. Спеціальні джерела живлення постійного або змінного струму, під час проведення робіт подають енергію, яка необхідна для освіти і підтримки електричної дуги.

Для електродугового зварювання, зі зварювальними агрегатами використовують як плавляться, так і не плавляться зварювальні електроди. При застосування плавящихся електродів зварювального шов утворюється від розплавленого металу електрода, а в другому випадку - при розплавлюванні спеціальної присадного дроту або прутків, які спочатку зварювання вводять у ванну зварювання.

Щоб захистити метал і зварювальний шов від окислення використовують такі захисні гази, як гелій, аргон, вуглекислий газ і суміші газів. Газ подається в процесі зварювання з зварювальної голівки. При зварюванні на постійному струмі шов виходить більш якісним і акуратним і метал менше розбризкується, так як відсутня зміна полярності струму і перехід через нуль.

Розрізняють електродугове зварювання і за ступенем механізації, і вона може виконуватися в режимах:

  • ручне дугове зварювання
  • напівавтоматичне дугове зварювання;
  • автоматичне дугове зварювання.

Типів дуги у неї два:

  • дуга прямої дії, або залежна дуга;
  • дуга непрямого дії або незалежна дуга.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар