ГоловнаДоставкаОплатаГарантіяСпівпрацяКонтактиСтаттіАкційні пропозиції!
Youtube СвармаксFacebook СвармаксInstagram Свармакс

Як вибрати зварювальний напівавтомат?

14.07.2018

Як вибрати зварювальний напівавтомат?З якої причини цей пристрій називають напівавтоматом? Справа в тому, що зварнику все ж потрібно брати участь у виконанні певного завдання, простіше кажучи, направляти пальник в потрібне місце і активно тиснути на курок. Природно, перед тим, як використовувати пристрій, потрібно прочитати теорію, без неї не обійтися, якщо є бажання вивчити мінімальний принцип роботи апарата. Метод зварювання в реальний час носить якесь мультиплікаційне назва MIG-MAG, у першому випадку метал, що зварюється в інертному газі, в іншому випадку метал, що зварюється в активному газі. В обох випадках електрична дуга горить між зварювальної дротом, на яку покладено функцію плавлення, а також на матеріал при постійному струмі.

При роботі напівавтомата, газ, що йде через пальник, захищає зону зварювання від кисню, він власне виступає потужним окислювачем. Такий агрегат – пристрій, що потрібно для зварювання тонкого листового металу, простіше кажучи, кузовів транспортних засобів. При виборі такої техніки, потрібно не забувати, що вона, як і інше гаражне обладнання, поділяється на типи:

  • побутовий тип;
  • напівпрофесійний тип;
  • професійний тип.

Відповідно і вартість. Основна відмітна особливість цього поділу - характеристика струму і джерело живлення.

  • Побутовий напівавтомат видає – до 200 Ампер.
  • Напівпрофесійна модель – до 300 Ампер.
  • І професійна зварювання видасть понад 300 Ампер.

На цій підставі коливається їх вартість, а відмінна риса пристроїв – певні характеристики, а також джерела живлення. Якщо говорити про основи, зварювальний напівавтомат складається з джерела живлення в корпусі, пристрої керування струмом, воно також займається швидкість подачі дроту. Ще є шланг для пропуску дроту і газу, пальник і затиск маси.

Придбати якісний зварювальний апарат доступний в спеціалізованих точках продажу, які реалізують і збувають зварювальну техніку, а також додані до неї матеріали. Також агрегати продаються в будівельних магазинах, в Інтернеті і в деяких звичайних магазинах. Вартість гарного пристрою коливається від 5 до 9 тисяч гривень.

Механізм подачі дроту.

  • Штовхаючий - (привід подачі знаходиться в корпусі апарату і штовхає дріт в рукав і пальник, основний метод).
  • Тягне - (привід подачі знаходиться в ручці пальника).
  • Штовхаючий - тягне – (два узгоджених приводу подачі дроту, один в корпусі напівавтомата, інший в ручці пальника, використовують при великих довжинах рукава з пальником).

При придбанні промислового напівавтомата, часто потрібний відповідь на питання – краще віддати перевагу ступінчасте регулювання зварювальної напруги або плавну. Однозначну відповідь відсутня, адже якщо при зварюванні металоконструкцій потрібно змінювати сам режим зварювання, а джерело струму на великій відстані від зварника, логічніше віддати перевагу джерело з плавною дистанційним регулюванням напруги потенціометром, прямо на механізмі подачі. Дані джерела відносять до тиристорним групам, чопперным, а ще інверторним. Великий плюс джерела, який має ступінчастою регулюванням, природно те, що перемикання здійснюється шляхом фіксації вибраного положення, майже нереально порушити обраний рівень на дузі.

Всі ступінчасті джерела надійні, майже не потребують делікатному відносно, легко ремонтуються. Їх можна використовувати у важких експлуатаційних умовах. Не варто забувати про корисних радах. Припустимо, при зварюванні спеціаліст особливо не дотримується якості роботи, апарат функціонує в 3 зміни, навіть у важких умовах можна експлуатувати класичний трансформаторний напівавтомат. Має значення вік зварника, який буде виконувати роботу. Досвідчені фахівці, в основному, можуть досягти ідеального результату на будь-якому виді обладнання. Ремонт трансформаторних зварювальних агрегатів в рази дешевше, ніж аналоги. Якщо з ладу вийде основний компонент – модуль I. G. B. T., доведеться викласти 1/3 від половини вартості напівавтомата.

До речі, інвертори дуже бояться пилу, зокрема, на виробництві та будівництві, їх цінно чистити, а також продувати набагато частіше інших зварювальних пристосувань. Електроніка не любить стрибків температури, особливо нижче нуля градусів. При використанні при мінусовій температурі можна зіпсувати пристрій, зберігати зварювальний інвертор в гаражі строго протипоказано. Перед тим, як купити зварювальний агрегат, слід поцікавитися у продавця, чи є обслуговуючий сервісний центр. Але і цього мало, добре, коли ремонтники мають платами, а адже це найбільш часта і дорога поломка, на зацікавив вас інвертор. Раптом в сервісі неохоче відповідають на питання і намагаються перевести тему, то краще утриматися від покупки обраної моделі.

Природно, потрібно визначитися з годує напругою, вам потрібно однофазний або трифазний напівавтомат? Таке питання потребує професійного відповіді. Раптом маєте однофазною мережею 1х220В, природно, потрібно вибрати класичний агрегат на 220В. Якщо у вас трифазна мережа, тобто 3х380В, то підійде трифазна модель. Вона рівномірно завантажує всі фази мережі, без будь-яких перекосу, з мінімумом струмового навантаження на кожну з фаз. Процес зварювання в рази стабільніше, з прекрасною якістю формування зварного шва. Напівавтомати промислового класу виробляють для мережі 3х380В, з урахуванням максимального використання потужності, а також вимог щодо стабільності, а ще якості зварювання.

До речі, з урахуванням зростання обсягів виробництва інверторних напівавтоматів, а також здешевленням виробничих силових модулів, вартість інверторного напівавтомата ідентична ціною звичайної трансформаторної моделі напівавтомата.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар