Каталог товарів
Фото Як вибрати бензопилу?

Як вибрати бензопилу?

Категорії

Для власників дач, заміських котеджів і фермерів, садівників - ланцюгова бензинова пила, незамінний помічник, без якого просто не обійтися. Цей садовий інструмент використовується як в побуті: для обрізки гілок дерев і чагарників, спилов всохлі дерев, при будівництві будинків з дерева, для заготівлі дров. Потужні моделі цих інструментів застосовують для валки лісу, на пилорамі. Сучасні бензинові пили дуже зручні в роботі, відрізняються хорошою продуктивністю і робочої витривалістю.

Вибирають бензопилу в залежності від спектру робіт, які з нею будуть проводиться, їх складності, рівня навантаження і частоти експлуатації. Щоб такий вибір був грамотним, необхідно знати, як працює така техніка і яким асортиментом вона представлена ​​на ринку.

Технічні характеристики і пристрій пилки, що працює на бензині

Механізм бензопили дуже простий і працює вона на моторі внутрішнього згорання. Двигун у неї двотактний, одноциліндровий. Одноступінчата ланцюгова передача грає роль редуктора і приводить в рух ріжучий елемент - ланцюг. У конструкцію пили входять:

 • пильний ланцюг;
 • масляний насос;
 • антивібраційна система;
 • пусковий пристрій;
 • компенсатор;
 • HD2-фільтр;
 • ланцюгове гальмо;
 • кришки баків;
 • мікропроцесорна система запалювання;
 • повітряний фільтр попереднього очищення.

Всі додаткові характеристики і зображення всіх частин вироби завжди можна вивчити і в інструкції, яка завжди додається при продажу до кожного інструменту.

Побутові і професійні бензопили: особливості та відмінності

За своїми технічними характеристиками, як і всі інші види техніки, бензинові пили поділяються на три класи інструментів:

 • побутові малопотужні моделі, з простою конструкцією. Вони не примхливі у догляді. Їх легко зберігати і переносити на інше місце роботи і під час розпилювання. Функцій у них трохи і працювати можна від сорока до сорока п'яти хвилин на добу. Ланцюг низкопрофильная. Потужність мотора до 2 кВт. Використовуються для зрізання гілок, дрібних побутових робіт по розпилюванню деревини та заготівлі дров. Дизайн у них ергономічний. Розмір і вага невеликий;
 • напівпрофесійні вироби, більш складні і потужні. З їх допомогою можна спилювати дерев'яні стовбури, заготовлювати дрова, обрізати дерева і виробляти невеликі будівельні роботи ремонт, пиляти лід. До переваг моделей можна віднести простоту у використанні, невелика вага, компактність. Працювати з ними без перерви можна до десяти годин. Потужність бензопил цього класу - від 2,5 до 3 кВт;
 • професійні моделі - потужні, витривалі і здатні працювати до п'ятнадцятої години на добу, з невеликими перервами на охолодження. Потужність цих виробів знаходиться в діапазоні від 2,5 до 6 кВт. Набір функцій у них розширений. Міцність і стійкість до зношування високі. Потенціал цих бензопил (моторесурс) становить від 1300 до 2000 мотогодин.

Види робіт, що проводяться в залежності від потужності пили

Робочий об'єм двигуна і його потужність дає визначення і можливостям вироби, глибині різу і швидкості, з якою буде проводиться розпилювання деревини. Моделі з потужність мотора до 2 кВт підійдуть для дачі і простих, нерегулярних робіт в саду і на будівництві. Бензопили з потужністю двигуна від 2 до 3 кВт можуть використовуватися для розпилювання НЕ товстих колод, заготівлі дров та садових робіт.

Бензопили з потужністю від 3 кВт можуть розпиляти товсті і важкі колоди, без загрози виходу з ладу їх мотора. З ними можна валити дерева, будувати з колод будинки і котеджі, працювати тривалий час без перерви. Потужні пили більше за розміром і важче і дорожче за ціною побутових моделей і вибирати їх варто тільки для професійного використання.

Як вибрати довжину шини і ланцюг?

Шина и цепь

Чим більше (довше) шина вироби, тим товщі стовбур можна розпиляти за допомогою бензопили. Але встановлюють довгі шини тільки на професійні моделі, потужний мотор яких зможе «потягнути» і обертати таку довгу ланцюг без перевантажень і не зажадає великої витрати палива. Також, на професійні моделі ставлять шини з замінними головками, які допомагають їм витримувати великі навантаження. Плоскі і вузькі шини встановлюються на побутових моделях і підходять для непрофесійного застосування. Вони низькопрофільні і у них немає зворотного удару.

Щоб зменшити вагу вироби, на нього встановлюють часто легші за вагою шини. Це дозволяє працювати з бензопилами і на висоті: платформі або даху. Моделі з довгими шинами краще вибирати тим, хто буде розпилювати товсті дерева, а короткі підійдуть тим, хто проводить побутові роботи і хоче отримати швидку розпилювання. Для побутових робіт краще вибрати пилку з шиною до сорока сантиметрів, а для професійних довгою до сімдесяти п'яти сантиметрів.

Крок пилки або довжина ділянки між зубами також має великий значення при виборі бензинової ланцюгової пилки. Вимірюється він в дюймах і від нього залежить швидкість розпилу. Його показники можуть позначатися таким чином: 0,325, 0,375 або 0,404 дюйма. Для побутових цілей досить вибрати ланцюг з першим параметром (кроком). Чим менше крок, тим менше і рівень вібрацій вироби, але менше і потужність.

Професійні моделі з кроків в 0,404 дюйма більш продуктивні, але і володіють більш високим показником вібрацій. Якщо пила буде використовуватися для розпилу брудного або замороженого дерева, складного розпилу комеля, краще купувати моделі зі спеціальними ланцюгами, оснащеними твердосплавними напайками. Найбільш безпечними вважаються бензопили з антивібраційною системою, які знижують навантаження з рук оператора.

До найбільш популярних моделей побутового, аматорського класу бензопил, в яких поєднуються висока якість, хороша продуктивність і доступність ціни, відносять: Grunhelm GS 5200M, Беларусмаш ББП-6400 і Stromo SC-4100. Вони прості в управлінні і добре справляються з поставленими завданнями, мають витривалістю і довгим терміном служби.

Кращими професійними моделями бензинових пив вважаються: Goodluck GL4500M Original 2 + 2, Procraft K450L Professional і Craft-tec CT 5000. При невеликій вазі, вони можуть справлятися з високими робочими навантаженнями і виконувати великий спектр найскладніших робіт. У пристрій кожної з них включені кілька систем захистів, які підвищують їх термін експлуатації і захищають від поломок при тривалій роботі без перерви.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
ФІО*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Швидка доставка по Україні
Оплата при отриманні