ГоловнаДоставкаОплатаГарантіяСпівпрацяКонтактиСтаттіАкційні пропозиції!
Youtube СвармаксFacebook СвармаксInstagram Свармакс

Що таке "точкове зварювання"? Технологічний процес.

13.07.2018

Точкове зварювання являє собою зварювальну роботу з металами, при якому зварювані частини металевих деталей і конструкцій встановлюють між електродами точкової машини. В електродних власників електроди закріплюють у верхньому і нижньому плечі машини. Ці плечі, при застосуванні гнучких шин, з'єднують з вторинною обмоткою спеціального трансформатора. Застосовують цей спосіб зварювання для робіт з тонколистовим залізом і для зварювання внахлест, при роботі з арматурними конструкціями. Однієї з різновидів такої зварювання є точкова рельєфна зварювання. При точкової зварюванні, відбувається процес з'єднання або зварювання деталей та конструкцій з металу, для отримання нероз'ємного з'єднання або зварювального шва.

Точкове зварювання відносять до контактних зварювальних робіт, які входять шовна і стикове зварювання. У побутових умовах останні два види робіт, на увазі їх складності провести неможливо, на відміну від точкового контактного зварювання. Цей вид зварювання входить в термомеханічний клас і складається з кількох етапів. Спочатку деталі, які будуть з'єднуватися, поєднують в потрібному положенні, і щільно притискають один до одного. Потім їх розігрівають до стану пластичності, після чого проводиться пластичне деформування. Частота такої зварювання, в умовах виробництва може доходити до сотень точок в хвилину.

Технологічний процес точкового зварювання

За рахунок подачі короткочасних імпульсів зварювального струму зварювані деталі нагріваються, а тривалість імпульсу коливається від 0,01 до 01 секунди, в залежності від умов зварювання проводиться. Розплавлення електродного металу в зоні і утворення спільного для обох деталей рідкого ядра, забезпечується короткочасним імпульсом. Після закінчення робіт та зняття імпульсного струму, якийсь час зварені деталі утримують під тиском для їх охолодження і кристалізації розплавленого ядра.

Добре притиснуті деталі в момент роботи агрегатів і подачі зварювального імпульсу забезпечують кращу освіту розплавленого ядра уплотняющегося паска, який не дає вихлюпуватися розплавленого металу із зони зварювання. Все це забезпечує гарні показники зварювання, яка не вимагає додаткових заходів по захисту місця зварювання.

Такий вид зварювання має свої переваги і недоліки. До перших можна віднести простоту в роботі, хорошу економічність і високу міцність зварювальних точкових швів, а також автоматизацію процесів зварювання. Недоліком такої зварювання буде тільки відсутність в її зварювальних швах - герметичності.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар