Каталог товарів
Фото Чим відрізняється інверторний зварювальний апарат від звичайного?

Чим відрізняється інверторний зварювальний апарат від звичайного?

Категорії

Трансформатор или инвертор

Сварка металевих виробів проводиться в побуті і на виробництві. Для проведення таких робіт використовуються сучасні високопотужні і продуктивні агрегати. Створені вони за новими, технологічним розробкам і можуть впоратися навіть з найскладнішими робочими завданнями. Вибір такої техніки побутового та професійного класу сьогодні на ринку дуже великий.

Найбільшу популярність серед них отримали інверторні зварювальні апарати. Чим відрізняються вони від звичайних і в чому їх переваги?

Трансформаторні зварювальні апарати: принцип роботи і гідності техніки

Уже відомі всім сварщикам трансформаторні моделі апаратів для зварювання відрізняються надійністю і доступністю вартістю (дешевше сучасних інверторів в два рази). Вони не складні в роботі і обслуговуванні і показують хорошу роботу і при низьких температурах. Конструкція у них настільки проста, що зробити лагодження вироби можна і в побутових умовах.

До недоліків цих агрегатів відносять: великий розмір і вага пристроїв, які важко переміщати під час роботи, не дуже висока якість швів, велике споживання електричної енергії, невисокий коефіцієнт корисної дії. Підключати їх до внутрішньобудинкової розетки не можна. Такі агрегати сьогодні вважаються застарілими.

Чому вигідніше купувати інверторні пристрої для зварювання?

Створені з використанням інверторних технологій стали випускатися майже тридцять років тому. Інша назва цих пристроїв - випрямлячі з транзисторним інвертором. Відрізняються від трансформаторних моделей вони послідовністю перетворення струму. У цих пристроях він змінює свої характеристики не один раз. Після випрямлення електричний струм перетворюється в постійний, пройшовши через напівпровідники, а після додатково згладжується, проходячи через фільтри і надходить в інвертор, змінюючись на змінний, з частотою в 100 кГц.

При надходженні в трансформатор, сила струму зростає, а напруга знижується. Після він проходить через фільтр (високочастотний) і в випрямляч. На виході струм має всі необхідні для зварювання параметри. Така схема дозволила зберегти потужність техніки, зменшивши її розмір і масу. Переваг у цих агрегатів багато:

  • невеликі втрати енергії (коефіцієнт корисної дії може досягати 95%);
  • підвищена безпека;
  • працюють від однофазних малопотужної мережі, що не просажівая її;
  • сила струму і напруга в них змінюються оператором плавно;
  • використовувати можна різні види прутів, вибираючи найбільш підходящий режим для зварювання того чи іншого металу;
  • діапазон зміни сили струму широкий;
  • управління мікропроцесорний;
  • є кілька захистів і додаткових функцій;
  • зварювання проводиться в будь-яких положеннях.

Недоліки у них невеликі і до них відносять: більш високу вартість, чутливість до пилу, погану переносимість високої вологості та низької температури. Дані моделі мобільні, невеликі за вагою та розміром. Якість швів у них висока і працювати з ними просто і безпечно. Якщо порівнювати їх з трансформаторними моделями, то перші підійдуть для стаціонарної установки і не складних робіт, з невисокою вимогливістю до якості швів, а другі підійдуть і для виїзних робіт, з високим вимогою до якості швів зварювання.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
ФІО*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Швидка доставка по Україні
Оплата при отриманні