Каталог товарів
Фото Як навчитися варити аргоновой зварюванням?

Як навчитися варити аргоновой зварюванням?

Категорії

Як навчитися варити із застосуванням аргонової зварювання - Допомога в Свармакс

При проведенні зварювання в режимі ТІГ, дуже часто застосовується саме аргоновий газ. Він не має кольору і запаху і добре захищає поверхню металу, що зварюється від агресивного впливу атмосфери, роблячи сполучні шви більш міцними і надійними. Застосовується цей газ і з тієї причини, що стоїть він недорого, а якість зварювальних швів з ним таке ж високе, як і при застосуванні більш дорогих видів захисного газу і його сумішей. Використовується цей газ на виробництві, в заводських умовах і майстерень. Застосовують його і деякі домашні майстри, незважаючи на те, що робота з ним небезпечна і вимагає суворого дотримання техніки безпеки. Проте, що його плюсів можна віднести і той факт, що він не вибухає.

Продають аргон поміщеним в сталеві балони. Розміри у них різні - від 15 до 40 л. При частій роботі можна вибирати і об'ємні ємності, а для рідкого підійдуть і менші за обсягом балони з газом. Найчастіше він застосовується при проведенні ручного дугового, плазмового та лазерного зварювання. При першому використовують як плавляться, так і не плавляться електроди з різним покриттям.

Переваги зварювання із застосуванням аргонового газу

Як і всі види режимів зварювання, зварювання з використанням аргону має свої особливості і гідності. Головне, при її проведенні дотримуватися правил безпеки, які виключать травми і ураження дихальних шляхів. Правильні настройки аргоновой техніки, дозволять в цьому режимі робіт отримувати якісні сполучні шви і обробляти кольорові метали, з якими не можуть справлятися інші агрегати. Принцип роботи в цьому режимі полягає в тому, що розплавлення металу проводиться при нагріванні за допомогою електричної дуги, а аргоновий газ (інертний), більш важкий по вазі ніж повітря і він витісняє із зони створення з'єднувального шва, кисень, захищаючи його від окислення і появи пір. Таким чином шви виходять більш міцними і надійними.

Проводять її декількома методами: в режимі ручного електродугового зварювання з вольфрамовими прутами, автоматичному режимі, з вольфрамовими прутами і автоматичному режимі з розплавляється електродом. Найбільшого поширення набула ручна аргонове зварювання з використанням вольфрамового електрода в режимі - TIG. До її переваг відносять:

  • можливість варити метали, які окислюються від кисню і з якими не впораються інші агрегати - кольорові метали, сталь з різним відсотком легування, а також легкозаймистий алюміній;
  • миттєвий прогрів деталі з металу, за допомогою високотемпературної дуги, яка робить процес роботи більш швидким;
  • можливість отримувати міцні сполучні шви, без пір і сторонніх добавок, завдяки захисту аргонового газу;
  • нагрівання оброблюваної ділянки - локальне і це не дозволяє елементам і деталям конструкцій деформуватися, зберігаючи свою форму.

До недоставки цього виду зварювання можна віднести тільки складність агрегатів і технології, які вимагають певних навичок в роботі, так як від цього залежить і якість одержуваного результату. Для зварювання з аргоном необхідно таке обладнання:

  • інвертор або трансформатор (джерело струму зварювання) з роботою на змінному струмі або на постійному і змінному струмі;
  • балон з аргоновим газом, шлангом і редуктором, який регулює його подачу;
  • пальник у вигляді пістолета з кнопкою подачі газу і зварювального струму;
  • електроди - графітові або плавляться - вольфрамові;
  • присадний зварювальний дріт, що застосовується для з'єднань металевих заготовок з великою товщиною.

Проводяться такі роботи в захисній костюмі і зварювальної маски, рукавичках.

Процес зварювання: як освоїти метод аргонодугового зварювання?

Як навчитися варити аргоновой зварюванням? Спробуємо розібратися. Починати потрібно з підготовчих робіт. Поверхня металу необхідно зачистити. Після чого, до зварюваної конструкції, як і при ручному електродуговому режимі, кріплять кабель маси. Пальник підключають одночасно до газового балона і зварювального апарата. В одну руку зварювальник бере пальник, а в іншій тримає пруток для присадки. Значення сили струму виставляється в залежності від типу і товщини вироби з металу. Також, потрібно вибрати і режим зварювання. Сталь і її сплави варять при прямій полярності, на постійному струмі. При зварюванні кольорового металу необхідно руйнувати плівку з оксиду і тому проводиться вона на змінному струмі з зворотною полярністю. При роботі на постійному струмі, краще виставляти пряму полярність, забезпечуючи хороше прогрівання металу, без перегріву прутка.

Подачу газу виробляють на 20 секунд до того, як почати роботу. Після, до поверхні заготовки підносять сопло, не торкаючись її. Від закінчення електрода і поверхні металу повинно бути не менше 2 мм. Утвориться між поверхнею і електродом, електродуги розплавляє метал і дріт. В процесі з'єднання деталей з металу, з розплавленням кромки, дріт для присадки не застосовується. Зона зварювання ізолюється за допомогою газу, що відтинає кисень.

Важливо пам'ятати, що, використовуючи для роботи вольфрамовий тугоплавкий електрод, його не можна опускати надто низько, щоб він стосувався заготовки. В такому випадку він може покритися брудом, а іонізувати період між поверхнею і прутом ефективно не вийде. Пальник потрібно вести по осі шва зварювання, без перпендикулярних рухів.

Вибір аргонового обладнання в магазині Свармакс.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
ФІО*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Швидка доставка по Україні
Оплата при отриманні