ГоловнаДоставкаОплатаГарантіяСпівпрацяКонтактиСтаттіАкційні пропозиції!
Youtube СвармаксFacebook СвармаксInstagram Свармакс

Що таке зварювальний інвертор і як він працює

13.07.2018

Що таке зварювальний інвертор і як він працює

Зварювальні роботи, або роботи по зварці, різанні і наплавленню металевих виробів і конструкцій, що є невід'ємною частиною нашого життя. У промисловості, на будівництві і в побуті, техніку для зварювання застосовують і аматори і професійні зварювальники. Але якщо раніше така техніка була надто важкою і неповороткою, і при підключенні і роботі споживала велику кількість електроенергії, то сьогодні в створенні зварювальних інверторів застосовуються нові та інноваційні технології, які зробили сучасні сварочники компактними, легкими за вагою і економічно вигідними.

Що ж таке зварювальний інвертор? І в чому його переваги?

Створити пристрій для зварювання невеликого розміру і ваги, і при цьому зберегти його продуктивність і багатофункціональність, дозволяє розвиток силової напівпровідникової техніки - зварювального інвертора. Застосовувані в його пристрої електронні компоненти знизили потужність основного трансформатора, його масу і габарити.

Зварювальні інвертори - це новаторство, яке дозволило зробити проведення робіт з металами більш якісними, підвищити продуктивність зварювання і поліпшити якість і акуратність зварювальних швів. Сучасні зварювальні апарати вже повністю замінили старі моделі зварювальних трансформаторів, генераторів і випрямлячів. Вони більш економно витрачають енергію, і придбати їх можна за цілком середнім, хоча і не дешевими цінами. Але ці апарати коштують своїх грошей. І це є лише однією негативною стороною цієї необхідної техніки. Також слід не забувати два рази в рік розкривати інвертор і чистити його від пилу і бруду.

До переваг зварювальних інверторів можна віднести не тільки їх невелику вагу і розмір, але і численні додаткові функції, які спрощують роботу з ними і захищають інвертори від перегрівання і поломок, продовжуючи його термін служби («Hot start» - гарячий старт, «Anti-Sticking» - антизалипания електродів, «Arc Force» - контроль стабільності дуги). Все це робить їх простими у використанні і обслуговуванні.

Працюють зварювальні інвертори з електродами і постійного і змінного струму, що так необхідно в роботі з чорними і кольоровими металами і чавуном, різними видами сталі, і мають широкий діапазон зварювального струму, що дозволяє вибирати необхідні режими для зварювання набагато простіше, а також проводити аргонодуговую зварку, підключаючи вентильну пальник з контактним підпал. І це робить ці агрегати практично універсальними.

Технічні характеристики та принципи роботи інверторних зварювальних агрегатів

Надходить з мережі змінний струм з частотою 50 Гц, переходить на випрямляч, і сглаживаемый фільтром випрямлений струм, і отриманий постійний струм перетвориться в інверторі в силових транзисторах з високими показниками частоти комутацій в змінний струм, частота якого становить 20-50 кГц. Після чого високочастотне змінне напруга знижують до 70-90О і підвищують силу струму до величини, необхідної для зварювання - 100-200А. Саме висока частота зварювальних інверторів робить їх кращими на сьогоднішній день апаратами для робіт з металами, у порівнянні зі старими моделями.

Як правильно вибрати зварювальний інвертор? І на які параметри варто звернути увагу?

По своїй потужності і продуктивності, зварювальні інвертори поділяються на техніку побутового, напівпрофесійного і професійного класу. І залежно від показників потужності і тривалості роботи, підходять для побутових робіт по ремонту та професійних - на будівництві та у виробництві. Побутовий інвертор вимагає перерви через кожні півгодини роботи, на півгодини або годину, і відповідно і коштує дешевше. Більш дорогі зварювальні інвертори, створені для промислових робіт можуть працювати тривалий час без перерви, при високих навантаженнях і в важких умовах.

Відомих компаній, які виробляють такі агрегати для зварювання, дуже багато і вся їх продукція відповідає сучасним стандартам якості. Так що при покупці техніки необхідно звернутися до менеджера компанії, щоб отримати консультацію про те який краще інвертор вибрати, в залежності від проведених з ним робіт. Торговельна марка Луч Профі користується великим попитом у покупців. Довіряйте професіоналам!

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар